Výživa

Výživa představuje nedílnou a naprosto neodmyslitelnou součást života každého z nás. Poskytuje nám palivo, stavební kameny našich těl, jakož i požitek a potěšení. Primárním cílem toho, proč jíme je však hlavně přijímání potřebných živin a energie, abychom vůbec mohli dále žít.

Přes nepřeberný výběr potravin v obchodech je však životospráva mnohých z nás nesprávná, s nevhodným poměrem jednotlivých živin až s absencí určitých životně důležitých elementů. To vše může paradoxně u některých jedinců vést k obezitě spojené s podvýživou v určité oblasti. Zjednodušeně řečeno, mnozí jíme až příliš mnoho, tělo si ukládá přebytečnou energii do zásoby, nicméně vzhledem k špatné skladbě jídelníčku přesto strádáme. Pokud opomineme vitamíny a minerály a rozličné projevy jejich nedostatků, obzvláště častá je situace, kdy dotyčnému chybí bílkoviny, základní stavební kameny našich těl. Takovýto deficit může vést k značnému poklesu výkonnosti, ztrátě svalové hmoty spojené s celkovým slábnutím organismu, zhoršení kvality pokožky, vlasů, nehtů, poklesu intelektuálních schopností a retenci vody v organismu. Skutečně zajímavě potom vypadá fyziologická obrana organismu – za cílem získat nedostatkové živiny nás hlad, popřípadě chuť na sladké nutí jíst víc, nežli skutečně potřebujeme. Vyvážený jídelníček obsahující všechny složky ve správném poměru je schopen tělu dát vše a to potom přestane vydávat varovné signály projevující se například nutkavou touhou navštěvovat ledničku. Klienty především učíme stravovat se správně, tělo potom přestane být pod neustálým stresujícím tlakem z nedostatku živin, poklesne chuť na sladké a spolu s tím dojde i k postupné redukci tukových zásob.

Nevyžadujeme žádné striktní dodržování jídelníčku. Bylo by sice krásné postupovat přesně podle vědeckých zásad a na základě celotělové analýzy sestavit dokonalý stravovací režim. To však v běžném životě není možné. Navíc přílišné omezování se paradoxně vede k opačné reakci – frustraci, zvýšení hladiny stresu a v konečném důsledku často až k úplné ztrátě motivace. S ohledem na Vaše preference sestavíme plán obsahující především potraviny, které máte rádi. Dokonce i sladkosti hrají při snižování hmotnosti svoji roli – přiměřené mírná konzumace dodá tělu pocit pohody a blahobytu – to potom spaluje více tuku v domnění, že stále dostává nadbytek. Zdravý životní styl není o omezování se. Naopak, snažíme se tělu dodat přesně to, co skutečně potřebuje, v tom správném složení a víme, kde lehce ubrat, popřípadě přidat s ohledem na Vaše cíle.

Konzumní způsob života, umocněný stresem, který zažívá téměř každý z nás, vede k nadváze, obezitě a v konečném důsledku nás doslova zabíjí v podobě civilizačních onemocnění jako je vysoký krevní tlak, cukrovka či vysoký cholesterol. Stěžejní roli v těchto procesech hraje hlavně strava a míra stresu či naopak psychické pohody. V našem snažení pomoci klientovi se zaměřujeme na oba aspekty. Organismus každého z Vás totiž chápeme jako funkční celek a je naivní myslet si, že pouhým sestavením ideálního stravovacího plánu klientovi skutečně a dlouhodobě pomůžeme. Konečným cílem by měla být změna životního stylu, a to zahrnuje jak nový vztah ke stravování a cvičení, tak i nalezení lepšího pohledu ne sebe sama, schopnost lépe se vyrovnávat se stresem. Tento nepříjemný stav totiž neznamená pouze zničující zátěž pro náš organismus, ale stresové hormony jako je například kortisol přímo vedou ke zvýšenému ukládání podkožního i útrobního tuku. V neposlední řadě i zvyšují chuť k jídlu. Málokdo si uvědomuje provázanost redukčních dietních opatření s právě zmíněnými faktory. Výsledkem může být, že i naprosto ideálně sestavený hubnoucí jídelníček nebude fungovat za předpokladu, že je klient příliš stresovaný.

Právě kvůli zmíněným souvislostem chápeme každého z Vás jako komplexní bytost, jako člověka, a kromě výživy klademe stěžejní důraz i na zlepšení Vaší psychické pohody. Zkušenosti i prestižní vědecké studie dokládají, že právě pravidelné cvičení na přístrojích Power Plate a VacuShape vede k rapidnímu poklesu hladiny stresových hormonů. Nejenom, že se jedná o naprosto ideální způsob procvičení celého těla, ale trénink, který snižuje stres, působí doslova blahodárně na naše zdraví a zároveň neúprosně likviduje tukové buňky. V kombinaci s vyváženým jídelníčkem je schopen každý z Vás dosáhnout své vytoužené postavy, jistě a navždy. Velice rádi Vám budeme v tomto úsilí pomáhat a můžete očekávat naši maximální podporu. Věříme totiž…ne, jsme přesvědčeni o tom, že to zvládnete!